Rodzina Przymierza Miłosierdzia żyje ewangelizacją

 

Każdy z nas doświadczył miłości Boga, przebaczenia, przytulenia, odnowienia. Mamy wielką pewność, że Bóg przemienia naszą egzystencję nie tylko dla nas samych, ale i po to by nieść Jego innym. Dlatego wszędzie gdzie powstaje grupa Przymierza Miłosierdzia kładziemy mocny nacisk na ewangelizację.

Ewangelizować aby przemieniać.

Tak, aby z bycia ewangelizowanymi łaska przemieniała nas w ewangelizatorów. Głęboko wierzymy, że nikt nie jest tak biedny, by nie mógł czegoś dać i nikt nie jest tak bogaty by nie mógł czegoś otrzymać.

Piękny paradoks

W czasie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie papież Franciszek mocno akcentował: “Aby pójść za Jezusem – trzeba mieć trochę odwagi, trzeba zdecydować się na zamianę kanapy na parę butów, które pomogą ci chodzić po drogach, o jakich ci się nigdy nie śniło, ani nawet o jakich nie pomyślałeś”. Kroczenie za Jezusem wiąże się z głoszeniem dobrej nowiny: postawą, czynem, słowem. Doświadczamy, że najwięcej łask otrzymujemy właśnie wtedy, gdy ofiarowujemy siebie za innych, gdy skupiamy się na braciach i siostrach – taki piękny paradoks.

Podstawowe działania

Sztandarowe ewangelizacje to warsztaty: Talitha Kum, Ruah, Kana, Samuel. Oprócz tych dzieł każda grupa z danego miasta prowadzi własne ewangelizacje: wyjścia do bezdomnych, szpitali, więzień, prostytutek, msze z modlitwą o uzdrowienie, jak również ewangelizację w szkołach, poprawczakach, poprzez modlitwę wstawienniczą, pogotowie modlitewne i wiele wiele innych, które Duch Święty włoży w serca.

Mówię Ci wstań

Talitha Kum (TK)– jest to wydarzenie, w którym głosi się kerygmat (podstawowe prawdy wiary) w sposób przystępny dla młodego człowieka. Trwają dwa dni (sobota, niedziela) i w niektórych miastach gwarantowany jest nocleg. Wielu uczestników podczas tego weekendu mogło odkryć realne działanie Boga w ich życiu, doświadczyć Jego darmowej miłości oraz usłyszeć świadectwa swoich rówieśników z życia w bliskiej relacji z Bogiem.

Nie byłeś? Sprawdź! 🙂

Ruah - wiatr

Warsztaty Ruah – mają taki sam cel jak TK, czyli niosą Boga tym, którzy poszukują Jego obecności w swoim życiu, a także pomagają znaleźć odpowiedź na pytanie: kim jestem w oczach Tego, który mnie stworzył? Prowadzone są w sposób dostosowany dla ludzi po 30 roku życia. Górnej granicy wieku w tym wypadku nie ma. Trwają jeden dzień

“Wiatr wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża. Tak jest z każdym, który narodził się z Ducha” J 3.8

Głoszenie dla dzieci

Gwiazdeczki Jezusa :-)) Staramy się docierać z ewangelią do najmłodszych. Głosząc w szkołach, kościołach tworząc grupki dla dzieci w każdym wieku.

Jedynką z takich inicjatyw są Gwiazdeczki Jezusa, które z dobrocią serca i w wypełnianiu zobowiązań, świecą światłem Jezusa dla wszystkich ludzi i całego świata!

Nie jest ważne czy noc jest bardzo ciemna. Gwiazdeczki zawsze będą błyszczeć i będą dla świata znakiem nadziei i miłości Bożej!

Rekolekcje dla małżeństw

Kana – rekolekcje dla małżeństw i par żyjących w związkach niesakramentalnych. Nazwa nawiązuje do pięknego cudu, jaki Jezus uczynił na weselu przemieniając setki litrów wody w najlepsze wino. Wierzymy, że miłość Boga nie ma granic, że chce z nami wspólnie budować głęboką relację nie tylko ze sobą samym, ale także z tymi, których na naszej drodze postawił. Podczas tych dwóch dni na nowo zakochasz się w swoim mężu/żonie, a Jezus stanie się najlepszym Przyjacielem Waszego związku. Kana trwa weekend, w tym czasie jest zapewniana opieka nad dziećmi.

Wsłuchaj się w Boga

Samuel – warsztaty pomagające rozeznać powołanie, trwają dwa dni.