Jako Wspólnota Przymierze Miłosierdzia oraz wszyscy jej sympatycy
jesteśmy zaproszeni do modlitwy Różańcem Wieczystym o pokój na świecie!

Naszym pragnieniem jest, aby modlić się właśnie modlitwą różańcową do Maryi, która jest Założycielką naszej wspólnoty, a także Wielką Orędowniczką Pokoju! Chcemy odpowiedzieć na Jej wezwanie!

Jak włączyć się w modlitwę?

Każdy chętny, wybiera sobie jeden dzień w tygodniu i jedną godzinę w której będzie modlił się na różańcu. Np. wybieram jako moją stałą godzinę modlitwy „poniedziałki w godz. 8:00-9:00”. Modlimy się na różańcu dowolnie– może to być jedna część, a do tego rozważania, albo wszystkie części. Wybór jest dowolny, ale najważniejsze jest by nasza modlitwa „wypełniła” całą godzinę. Kiedy my kończymy modlitwę, kolejna osoba rozpoczyna swoją.

Ideą tej modlitwy jest, by trwała nieustannie.  Jeśli będzie nas wystarczająco dużo, to nasza modlitwa będzie trwała 24h na dobę przez cały tydzień!

Gdzie możemy się modlić?

Możemy modlić się tam, gdzie danego dnia jesteśmy, np. w domu, w kościele, w pociągu..  Ważne, by pilnować naszej pory dnia i godziny która jest naszym „dyżurem”.

Co jeśli nie będę mógł/mogła modlić z powodu wyjątkowych okoliczności, wydarzeń?

Jeśli ktoś nie będzie w stanie modlić się danego razu, to tak jak wyjaśnił nam ksiądz- nie zostaje obciążony grzechem, konsekwencją jest, że nie wyjednuje łaski. Jeśli wiesz, że nie będziesz mógł/mogła modlić się w danej godzinie, to możesz ofiarować tę godzinę Maryi, wszelkie trudy, Twoją pracę jaką wykonujesz w tym czasie, wszelkie niespodziewane sprawy i taka właśnie ofiara dla Maryi będzie Twoją modlitwą. Możesz także, jeśli będzie taka możliwość, poprosić kogoś o zastępstwo  w modlitwie, np. osobę z rodziny, kogoś spośród znajomych na tą konkretną godzinę.

Jak długo modlimy się Różańcem Wieczystym?

Jak sama nazwa wskazuje, deklarujemy się do modlitwy „wieczyście”, do końca życia lub do wysłuchania intencji modlitwy. Jest to poważna deklaracja, ale bez obaw. Jeśli okaże się, że grafik Twojej pracy, studiów, który zmieni się za jakiś czas nie pozwala Ci na modlitwę, wspólnie możemy znaleźć nowy dzień i porę modlitwy, która będzie Ci odpowiadać.

Jeśli z różnych powodów po jakimś czasie będziesz chciał/chciała zrezygnować z modlitwy, także wystarczy zgłosić nam tą informację i będziemy wtedy szukać kogoś na Twoje miejsce. Warto podjąć trud tej modlitwy, spróbować! To tylko jedna godzina w tygodniu, a Maryja wesprze każdego z nas w tej deklaracji!

Czy tylko członkowie Przymierza Miłosierdzia mogą uczestniczyć w modlitwie?

Każdy kto ma takie pragnienie, by modlić się w ten sposób jest zaproszony do modlitwy, nie tylko członkowie Przymierza Miłosierdzia, ale wszyscy sympatycy, uczestnicy naszych rekolekcji, osoby z naszych rodzin, znajomi, których zaprosimy do modlitwy.

Kiedy rozpoczyna się modlitwa Różańcem Wieczystym?

Oficjalne rozpoczęcie modlitwy odbyło się 24 czerwca 2016 roku w czasie Eucharystii w Kościele Matki Bożej Jasnogórskiej w Szczecinie, którą odprawił kapłan oddelegowany przez Arcybiskupa Andrzeja Dzięgę. Kiedy zgłosisz nam wybraną godzinę i dzień modlitwy możesz rozpocząć ją już od najbliższego terminu.

Jak zgłosić się do Różańca Wieczystego?

Wyślij do nas maila z informacją o chęci Twojego przystąpienia do modlitwy na maila:

rozaniec@przymierzemilosierdzia.pl

My w odpowiedzi wyślemy Ci jakie godziny zostały „wolne” w czasie, których nikt nie zadeklarował modlitwy. Będziesz mógł/mogła wybrać godzinę w której nikt się nie modli lub porę w której ktoś już zadeklarował modlitwę. Priorytetem jest, by wypełnić modlitwą wszystkie wolne godziny, by zapewnić ciągłość. Jednak bardzo ważne jest, by pora którą wybierzesz odpowiadała właśnie Tobie, więc Ty sam/sama ją określisz. Potrzebne jest każde otwarte serce, Twoje serce!

Czekamy na Twojego maila lub telefon: 602-226-168.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy zgłoś się do nas.